• Trollfjord Nett

Trollfjord Nett

Trollfjord Nett er tilknyttet sentralnettet (det norske hovednettet) med 130kV kraftledning fra Sortland via Hadseløya og mot Kvitfossen i Lofoten. I våre Transformatorstasjoner blir 130kV spenning transformert (senket) til 20kV som er høgspent fordelingsspenning i forsyningsområdet vårt.

3.3 km

Luftlinjer
130 kV regionalnett

232 km

Luftlinjer
Høyspent fordelingsnett

99 km

Jord- og sjøkabler
Høyspent fordelingsnett

140 stk

Transformatorer i kiosk
Høyspent fordelingsnett

165 stk

Transformatorer i mast
Høyspent fordelingsnett

311 km

Luftlinjer
Lavspent fordelingsnett

210 km

Jord- og sjøkabler
Lavspent fordelingsnett

Transformatorstasjoner

Trollfjord Nett er tilknyttet sentralnettet (det norske hovednettet) med 130kV kraftledning fra Sortland via Hadseløya og mot Kvitfossen i Lofoten. I våre Transformatorstasjoner blir 130kV spenning transformert (senket) til 20kV som er høgspent fordelingsspenning i forsyningsområdet vårt.

Melbu transformatorstasjon ligger på Husby og ble bygd i 1968 med utvidelse i 1977. Transformatorkapasiteten er på 2x20MW.

Stokmarknes transformatorstasjon ligger like ved Hadselhallen og ble bygd i 1984. Transformatorkapasiteten er på 35MW. Med kraftsasjonene er samlet effekt på 81MW. Maksimalbelastningen pr. jan. 2016 er på 37,6MW.

Trollfjord Nett ansatte

NavnStillingE-post
Robin JakobsenNettsjefrobin@trollfjordnett.no
Rolf Helge Moe Driftsteknikerrolf@trollfjordnett.no
Ove JakobsenTilsynsingeniørove@trollfjordnett.no
Yngve PettersenDriftsingeniørYngve.Pettersen@trollfjordnett.no
Håkon ØstgårdPlanleder hakon@trollfjordnett.no
Lars Inge Eilertsen Servicelederlars@trollfjordnett.no
Ole Koren Driftsingeniørole@trollfjordnett.no
Anniken FredriksenProsjektingeniøranniken@trollfjordnett.no
Børge JakobsenProsjektingeniørborge@trollfjordnett.no
Lars Martin HusbyEnergiingeniørlarsmartin@trollfjordnett.no
Knut Are Antonsen Fagarbeider maskinknutAre@trollfjordnett.no
Harry Trones Elektromaskinistharry@trollfjordnett.no
Kai Kristoffersen Fagarbeider servicekai@trollfjordnett.no
Bård Breivik Driftsteknikerbard@trollfjordnett.no
Terje Holthe Målermontørterje@trollfjordnett.no
Jostein Holen Montørlederjostein@trollfjordnett.no
Per Anders Rørtveit Montørlederperanders@trollfjordnett.no
Andreas Blix Nicolaysen Montørandreas@trollfjordnett.no
Kristian LyngliMontørkristian@trollfjordnett.no
Thorstein Johnsen Montørthorstein@trollfjordnett.no
Vegard Vatndal Montørvegard@trollfjordnett.no
Sigbjørn Aronsen Montørsigbjorn@trollfjordnett.no
Jon Ingar KjelbergvikMontørjon-ingar.kjelbergvik@trollfjordnett.no
Fritjof HanssenLærling Montørfritjof@trollfjordnett.no